22 października 1978 r. papież Jan Paweł II oficjalnie rozpoczął swoje urzędowanie. Dla uczniów szkoły Jego imienia ten dzień oznacza brak zajęć dydaktycznych i celebrowanie jakże ważnej dla całego świata chwili.
W tym roku rozpoczęliśmy świętowanie o godz. 8.00. Każda klasa udała się z wychowawcą do sali, aby porozmawiać o Patronie, delektując się równocześnie wspaniałymi kremówkami. Po słodkiej uczcie poszliśmy do kościoła na Mszę, która odbyła się o godz. 9.00. W trakcie kazania ks. R. Janczura zwrócił uwagę na osobowość Jana Pawła II i uświadomił nam, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na uczniach i nauczycielach, którzy powinni się wzorować na życiu papieża. Nabożeństwo uświetnił chór naszej szkoły, który sięgnął po repertuar kojarzący się z pontyfikatem Jana Pawła II. Na zakończenie ucałowaliśmy relikwie Świętego.
Po powrocie do szkoły zgromadziliśmy się na auli. Część artystyczną przygotowała kl. IV a pod opieką wychowawczyni p. A. Spyrki. Piękny montaż słowno-muzyczny, fragmenty filmów pokazujące pielgrzymki papieskie czy też ważne momenty z życia naszego Patrona uświadomiły wielu, jak "normalnym" a zarazem niezwykłym człowiekiem był Jan Paweł II.
 
                                                                                                                                     
 R. Łabuz